Implanty

Champions Implants MIMI® – Minimalnie Inwazyjna Metoda Implantacji

Sprawdzona Niemiecka jakość, na którą stać każdego pacjenta !
Innowacyjna metoda – minimalnie inwazyjna
25 lat doświadczeń
Ponad 500.000 implantów wszczepionych tą metodą na całym świecie
Implanty do zabiegów implantacji natychmiastowej – wykonywanych na jednej wizycie: „Usuwamy nierokujący ząb – wszczepiamy implant‟
Implanty z grupy premium „Made in Germany‟

Sam zabieg implantacji trwa tylko kilka minut i jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Normalna ekstrakcja zęba jest zazwyczaj zabiegiem bardziej złożonym z większą możliwością powikłań. Pacjenci poddani zabiegowi MIMI®- powracają w większości przypadków już następnego dnia do swojego codziennego rytmu dnia.
Po wykonaniu znieczulenia, bez potrzeby podnoszenia płata dziąsłowego, zostaje wywiercony w kości mały otwór, do którego metodą kondensującą, przy użyciu kontrolowanej siły, wprowadzany jest implant o lekko stożkowym kształcie. Ponieważ średnica implantu jest większa, niż nawiercony otwór w kości, tkanka kostna wokół implantu ulega „bocznemu zagęszczeniu“, a implant zostaje praktycznie od początku mocno połączony z kością. Fachowo określa się to „stabilnością pierwotną‟.

JAKA JEST TRWAŁOŚĆ IMPLANTÓW CHAMPIONS®?

Implanty są tak zaprojektowane, aby mogły przetrwać przez całe życie pacjenta. Zalecane są jednak regularne wizyty profilaktyczne i kontrolne u lekarza dentysty (2 – 3 razy/rok). Jeżeli dojdzie do uszkodzenia protezy czy korony, to można je bez problemu naprawić lub wymienić na nowe.

CZY WPROWADZANIE IMPLANTU JEST BOLESNE?

Nie!! Zdecydowana większość pacjentów poddawanych zabiegowi MIMI®- informuje o całkowicie bezbolesnym przebiegu leczenia. Obrzęki oraz silne dolegliwości bólowe ciągnące się przez wiele dni po konwencjonalnym zabiegu implantacji, praktycznie nie występują w przypadku zabiegu prowadzonego techniką MIMI®- a większość pacjentów jest w stanie podjąć następnego dnia swoje normalne czynności. Lekarz stomatolog zleci Państwu zazwyczaj jednak osłonę antybiotykową na okres kilku dni.

ILE CZASU ZAJMUJE WPROWADZANIE IMPLANTU?

Samo wprowadzenie jednego implantu trwa zaledwie kilka minut. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym, które znają Państwo z innych „normalnych‟ zabiegów stomatologicznych, takich jak wypełnienia, leczenie kanałowe czy ekstrakcja zęba. Bezpośrednio po zabiegu lub kilka tygodni później pobierane są co najmniej dwa wyciski odwzorowujące sytuację w jamie ustnej w celu wykonania pracy protetycznej.

JAK BEZPIECZNY JEST TEN ZABIEG?

Zabieg MIMI® ma za sobą 25 lat doświadczeń i jest poparty dokumentacją naukową – liczne międzynarodowe badania potwierdzają jego bezpieczeństwo. W przypadku zainteresowania takimi badaniami gabinet stomatologiczny może udostępnić Państwu wyniki aktualnych badań.