Leczenie pod mikroskopem

Twoja Przychodnia Stomatologiczna MiedDent zajmuje się zaawansowanym leczeniem endodontycznym z użyciem mikroskopu. Dzięki tej metodzie w większości przypadków jesteśmy w stanie opracować zakrzywione kanały, udrożnić kanały zobliterowane i zwapniałe, zamknąć perforację, wykonać reendo, a także usunąć pozostawione w kanale narzędzia lub resztki materiałów. Pod mikroskopem lekarz widzi dokładnie całą komorę zęba oraz jego kanały co pozwala mu je dokładnie oczyścić i wyleczyć. Dzięki mikroskopu zmniejszamy ryzyko występowania powikłań w przyszłości.

Jak przebiega leczenie kanałowe w mikroskopie?

Z punktu widzenia pacjenta, leczenie pod mikroskopem nie odbiega wiele od typowego leczenia kanałowego. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz otwiera ząb aby mieć dostęp do kanałów. Mikroskop umieszczony na specjalnym wysięgniku znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba. Powiększenia do 25 razy gwarantują uzyskanie maksymalnej precyzji i znacznie zwiększają skuteczność zabiegu.

Dlaczego Twój ząb wymaga leczenia kanałowego w mikroskopie?

Standardowe leczenie endodontyczne bez mikroskopu nie zawsze kończy się powodzeniem. Utrudnieniem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały czy też zakrzywione korzenie. Dodatkowo leczenie może zostać powikłane przez złamanie narzędzia endodontycznego, perforację lub nie odnalezienie dodatkowych kanałów. We wszystkich tych przypadkach mikroskop znacznie zwiększa szanse na prawidłowe przeleczenie, a zęby które były skazane na ekstrakcję mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.