Sprzęt

Do Państwa dyspozycji posiadamy bardzo dobrze wyposażone gabinety. Nowoczesny sprzęt umożliwia nam precyzyjną pracę, pozwalając tym samym na zwiększenie komfortu leczenia pacjentów oraz pracy personelu medycznego. Można tu wymienić np. sukcesy w powtórnym leczeniu kanałowym w przypadkach, które wcześniej skazane były na niepowodzenie, jak również usunięcie zatrzymanych zębów, w tym ósemek, bezboleśnie wszczepienia implantów etc.

Lampa wybielająca

Opracowany przez twórców dziewięciokrotnego zwycięzcy, najlepszego systemu wybielania na świecie Beyond® Polus®, Beyond® Polus® Advanced Ultra został dobrze przemyślany i inteligentnie zaprojektowany dzięki czemu jest bardzo wygodny w użyciu i bezpieczny dla pacjenta.

Dzięki kilku poziomom energii świetlnej / cieplnej i ultradźwiękom, daje lepsze wyniki niż konkurencyjne systemy.

Laser Sol

Lasery dentystyczne zrewolucjonizowały sposób, w jaki lekarze i stomatolodzy zapewniają opiekę. Laser stomatologiczny SOL® Desktop zapewnia prawdziwą mobilność, moc i precyzję. Cechuje się ulepszoną ergonomią, prostym interfejsem i kontrastową wiązką celowniczą zaprojektowaną tak, aby stomatologia laserowa była łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Laser jest jednym z podstawowych narzędzi w stomatologii estetycznej, którego w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym nie może zabraknąć. Ma szerokie zastosowanie i właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Dzięki niemu szybciej goją się rany i zmniejsza obrzęk po zabiegach dentystycznych. Zabiegi są bezbolesne i bezkrwawe, co jest korzystne dla pacjenta oraz lekarza stomatologa.

PIEZOCHIRURGIA Z PIEZOTOME CUBE LED

W nowoczesnej chirurgii stomatologicznej i implantologicznej dbamy przedewszystkim o szybkie gojenie po zabiegach. Aby sprostać oczekiwaniom pacjentów, stosujemy najlepsze i najnowocześniejsze urządzenia dla chirurgii stomatologicznej.
Urządzenie ultradźwiękowe PIEZOTOME CUBE pozwala na małoinwazyjne wykonanie różnych procedur. Przeprowadzony zabieg jest mniej bolesny dla pacjenta oraz zapewnia znacznie szybsze gojenie.
Sprawdza się zwłaszcza w przypadku bardzo trudnych do usunięcia, zębów – na przykład ósemek dolnych – użycie ultradźwięków pozwala na najmniejsze nacięcie kości nad zębem, co zmniejsza obrzęk oraz ból.

MasterFlux Plus Tecnogaz – Gaz rozweselający. „Bez bólu – Bez strachu – Bez złych wspomnień”.

Urządzenie Master Flux dozuje podtlenek azotu, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Mieszanina podtlenku azotu i tlenu-potocznie nazywana gazem rozweselającym posiada właściwości uspokajające i rozluźniające przy znikomym działaniu nasennym. Gaz nie otępia pacjenta, nie działa również zwiotczająco na mięśnie. Pozwala zachować pełny kontakt z pacjentem podczas zabiegu, ułatwiając współpracę. Jednocześnie gaz bardzo szybko przestaje działać – już po upływie 20 min. po zabiegu, pacjent może prowadzić pojazdy mechaniczne.
Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne ,do obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa. Master Flux jest urządzeniem medycznym klasy A. Jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany model urządzenia do sedacji produkowany przez włoską firmę.

RTG i tomografia 3D zębów
Szybki skan RTG w 4,9 sekundy.

Zdjęcie tomograficzne w dawce panoramy. W trybie szybkiego skanu, skanowanie pacjenta trwa 4.9, a rekonstrukcja i zapis zdjęcia kolejne 5 sekund. Dzięki temu błyskawicznie otrzymujemy poglądowe zdjęcie tomograficzne szczęki i żuchwy, które można zastosować do np. diagnozy śród zabiegowej. Dawka promieniowania otrzymana przez pacjenta jest porównywalna do zdjęcia pantomograficznego, co sprawia że idealnie nadaje się do diagnostyki uzębienia dzieci.

Mikroskop chirurgiczny Leica

Pozwala na obejrzenie zęba w powiększeniu od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu razy! Gdy zawodzi ludzkie oko, a naszym celem jest uzyskanie dokładności, wielokrotnie powiększony obraz daje możliwość zadbania o każdy szczegół. Często dla prawidłowego przebiegu leczenia kanałowego mikroskop jest niezastąpiony, gdyż oprócz powiększenia daje odpowiednie oświetlenie pola zabiegowego oraz pozwala na przeprowadzanie zabiegów z najwyższą starannością. Takie leczenie pozwala dostrzec dodatkowe kanały w zębie, zamknąć perforację w kanale, a w rezultacie uratować te zęby, których leczenie wcześniej skazane zostało na porażkę.

EndoPilot

Leczenie kanałowe zębów wymaga nie tylko precyzyjnego zdiagnozowania, opracowania i wypełnienia przewodu kanałowego korzeni zębów, ale przede wszystkim dokładnego określenia długości kanałów, do czego służy endometr. Odmierza długość kanału, czyli odległość, do której musimy wypełnić kanał zęba. Posiadamy też aplikator, który precyzyjnie, a do tego łatwo i szybko wypełnia kanał zęba ciepłą gutaperką, której płynna konsystencja umozliwia dokładne uszczelnienie kanału.

Scaler z koncówką endo

Pomaga w usuwaniu złamanych narzędzi z kanału, wkładów koronowo-korzeniowych, udrażnianiu zobliterowanych kanałów i usuwaniu starych wypełnień.

Aparat RTG i radiowizjografia

Nasz gabinet wyposażony jest w aparat RTG współpracujący z jednym z najbardziej innowacyjnych systemów radiowizjografii Schick. Jest to urządzenie diagnostyczne, które zastępuje tradycyjną kliszę. Podłączony do komputera czujnik umieszczamy w ustach pacjenta i wykonujemy zdjęcie. Pozwala to obniżyć dawkę promieniowania aż o 90%. Czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie to tylko 2 sekundy. Zdjęcie takie możemy kilkadziesiąt razy powiększyć i przetworzyć. Lekarz ma możliwość wykonania dodatkowych pomiarów np. długości kanału czy względnej gęstości kości. Ułatwia to diagnozę radiologiczną zęba.

Znieczulenie komputerowe QuickSleeper

To nowoczesny system podawania znieczuleń w sposób transkortykalny (dokostny) przy pomocy rotacji igły mikrosilnika. Stosowanie QuickSleeper’a w znaczący sposób redukuje ból u pacjenta, jednocześnie zmniejszając stres i czas zabiegu. Pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, a w porównaniu do metod tradycyjnych nie powoduje znieczulenia policzków i warg, co podnosi komfort pacjenta.

OzonyAir

To urządzenie służące do dezynfekcji powietrza ozonem, który jest najsilniejszym środkiem dezynfekującym. Wykazuje 50-krotnie skuteczniejsze działanie odkażające, w porównaniu z najpopularniejszymi dezynfekantami , a efekty jego działania są 3.000 razy szybciej widoczne. W naszych gabinetach codziennie przed i po pracy dezynfekujemy powietrze, dzięki czemu otoczenie wolne jest od zanieczyszczeń i bakterii.