Wybielanie zębów

Wybielanie zębów definiowane jest jako proces, polegający na rozjaśnieniu posiadanej barwy zębów. W większości przypadków, uzyskiwany jest efekt wybielenia o kilka tonów. Wybielanie zębów jest coraz bardziej popularnym zabiegiem, z którego korzysta coraz większa ilość osób. Pamiętajmy jednak, iż należy stosować umiar we wszystkich zabiegach estetycznych i najlepiej wykonywać je pod okiem specjalistów (w gabinecie dentystycznym).

Wybielanie zębów – Objawy i przebieg

Przyczyny zmian barwy zębów, rodzaje wybielania, efekty

Wyróżnia się wiele przyczyn zmiany barwy (przebarwień) zębów i mogą być one pochodzenia zewnętrznego (np. niewłaściwa higiena jamy ustnej, picie dużej ilości kawy, mocnej herbaty, palenie papierosów i inne) czy wewnętrznego (na skutek chorób- metabolicznych, genetycznych, endokrynologicznych, długotrwałej antybiotykoterapii i inne) ale także mieszane (spowodowane wiekiem).

Przebarwienia pochodzenia zewnętrznego dają się usunąć w gabinecie stomatologicznym w sposób dość prosty natomiast przebarwienia pochodzenia wewnętrznego są bardzo trudne do usunięcia i tutaj konieczny jest zabieg wybielania.

Można wyróżnić następujące sposoby wybielania zębów:

Wybielanie pod okiem specjalisty, przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym. Efekt widać od razu, zabieg trwa jedną godzinę i polega na nałożeniu na zęby wybielającego żelu i naświetlaniu go lampą Beyond.
Wybielanie w domu przy pomocy przygotowanego przez stomatologa materiału (cienkie nakładki dostosowane do naszych zębów, żel). Pacjent powtarza zabieg sam w domu przez kilka dni po czy zgłasza się do stomatologa w celu pokazania efektów.

Stosujemy skuteczną i sprawdzoną metodę wybielania zębów Beyond

Opracowany przez twórców dziewięciokrotnego zwycięzcy, najlepszego systemu wybielania na świecie Beyond® Polus®, Beyond® Polus® Advanced Ultra został dobrze przemyślany i inteligentnie zaprojektowany dzięki czemu jest bardzo wygodny w użyciu i bezpieczny dla pacjenta.

Dzięki kilku poziomom energii świetlnej / cieplnej i ultradźwiękom, daje lepsze wyniki niż konkurencyjne systemy.

Efekty Wybielania Zębów Beyond

Pamiętajmy jednak, iż w trakcie wybielania i po jego zakończeniu konieczne jest stosowanie się do wskazówek lekarza a co ważne przestrzeganie właściwej diety.