Zabiegi laserowe

Wielu osobom zabiegi laserowe w medycynie kojarzą się co najwyżej z procedurami estetycznymi. Tymczasem laser ma również bardzo szerokie zastosowanie w stomatologii – nasz doświadczony zespół może zaproponować pacjentom wiele metod leczenia laserowego, które charakteryzuje się znacznie mniejszymi dolegliwościami bólowymi.

Jedną z najnowszych zdobyczy stomatologii jest możliwość opracowywania ubytków za pomocą lasera. Tego typu zabiegi laserowe wykluczają konieczność używania wierteł i tradycyjnego borowania, więc taka metoda leczenia próchnicy jest o wiele mniej bolesna dla pacjenta. Polega ona na odparowywaniu chorych tkanek zęba poprzez ukierunkowanie na nie impulsów światła o odpowiedniej długości. Przygotowany w ten sposób ząb jest odkażany i od razu wypełniany. Decydując się na laserowe leczenie próchnicy, trzeba poszukać doświadczonego w tym zakresie lekarza. Zabieg wymaga bowiem olbrzymiej precyzji – jeden niedokładny ruch może sprawić, że wiązka światła uszkodzi zdrowe tkanki zęba.

Zabiegi laserowe – dezynfekcja

Nasza przychodnia stomatologiczna oferuje swoim pacjentom laserową dezynfekcję. Może ona dotyczyć np. kanałów korzeniowych. W leczeniu kanałowym dezynfekcję laserową niekiedy łączy się z dezynfekcją przy pomocy środków chemicznych. Dezynfekcja laserowa może również dotyczyć kieszonek dziąsłowych. Jest to zabieg uzupełniający, przeprowadzany po usunięciu kamienia nazębnego. Przyspiesza on regenerację zniszczonych przez kamień dziąseł.

Estetyczne zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe znajdują zastosowanie także w innych sytuacjach. Wykorzystujemy laser również do hamowania krwawienia w polu zabiegowym. Stymulacja przy pomocy lasera może przyspieszyć procesy gojenia zmian na błonie śluzowej w jamie ustnej.

Podcinanie wędzidełek u dzieci

W naszej przychodni oferujemy również naszym małym pacjentom zabiegi laserowe do plastyki wędzidełka. Tego typu zabieg jest mniej inwazyjny i bolesny dla dziecka, a rana goi się o wiele szybciej niż przy standardowej metodzie.